Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Запровадження попередньо ізольованих труб на міських тепломережах

Київ

Передумови 

Акціонерна енергопостачальна компанія „Київенерго” починаючи з 1999 року за рахунок кредиту Світового банку та власні кошти впроваджує  Проект реабілітації та розширення централізованого теплопостачання міста Києва, який є першим інвестиційним проектом у сфері централізованого теплопостачання на Україні, що вирішує найнагальніші потреби столиці.

За рахунок використання сучасного обладнання та реабілітації існуючого обладнання передбачається зниження витрат паливно-енергетичних ресурсів на виробництво одиниці теплової енергії. Завдяки підвищенню надійності обладнання, передбачається зниження експлуатаційних витрат та витрат на проведення капітального ремонту теплових мереж.

Значна економія буде досягнута за рахунок зниження майже вдвічі втрат теплової енергії через ізоляцію трубопроводів теплових мереж.

 

Нововведення та результати 

Однією із складових Проекту  є реалізація енергозберігаючої технології з використанням високоефективних теплоізолюючих матеріалів – попередньо ізольованих труб (ПІТ) у системах міського теплопостачання.

Використання попередньо ізольованих труб дає змогу заощаджувати паливно-енергетичні ресурси. Величина економії залежить від діаметрів та довжин трубопроводів, тривалості їх роботи та температурного графіка.

До основних чинників економії  від впровадження ПІТ можна віднести: 

  1. Зниження теплових втрат з поверхні теплової ізоляції трубопроводів. Теплова поліуретанова ізоляція ПІТ має переваги перед традиційною ізоляцією (мінеральна вата). Ізоляція ПІТ негігроскопічна, рівномірно нанесена на поверхню, має низький коефіцієнт теплопровідності λ= 0,027 Вт/м оС.  У таблицях 1 і 2 та на діаграмі наведено значення теплових втрат для трубопроводів різних діаметрів.
  2. Зменшення витікання мереженої води, завдяки зменшенню кількості пошкоджень через встановлення нових труб.

 Табл.1 Питома втрата теплової енергії з одного погонного метра тепломережі з труб, ізольованих за традиційною технологією, Вт/м

Діаметр сталевої труби, мм

 

23

67

89

102

273

190

529

303

1020

506

 

 Табл.2 Питома втрата теплової енергії з одного погонного метра тепломережі з попередньо ізольованих труб, Вт/м 

Діаметр сталевої труби, мм

 

33.7

22.9

88.9

36.7

273

56.2

558.8

87.6

1016

127.2

 

Діаграма теплових втрат 

  

Також до економічних переваг ПІТ-технології можна віднести зменшення витрат коштів на ремонтні роботи, а також роботи з відновлення ізоляції.

Усі ці переваги нововведення найбільш актуальними стають нині, в умовах постійного зростання цін на газ та реформування житлово-комунального господарства з переходом його на ринкові відносини.

Впровадження проекту матиме позитивний вплив на надійність теплопостачання, підвищить якість опалення та гарячого водопостачання житлових, громадських та адміністративних будинків і споруд, значно підвищить рівень надання послуг з теплозабезпечення споживачів.

 

Інформація для контактів 

АЕК „Київенерго”

пл. І.Франка, 5, м. Київ, 01001

тел. 044-239 41 62, 239 47 06

факс 044-235 31 82

 www.me-press.kiev.ua

Джерело: http://www.auc.org.ua