Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Досвід впровадження енергозберігаючих технологій у комунальному господарстві міста

Тростянець

Передумови 

Завелика енергоємність житлово-комунального господарства на сьогодні є чи не найбільшою проблемою в Україні. Місто Тростянець в цьому плані не було виключенням. Адже нерегульоване використання енергоресурсів не кращим чином впливає на вартість житлово-комунальних послуг, а також веде до невиправданих фінансових витрат самих підприємств, які в результаті не можуть собі дозволити робити капітальні вкладення у модернізацію обладнання та навчання персоналу, аби покращити якість своїх послуг та зменшити навантаження на довкілля. Все це в кінцевому результаті і викликає невдоволення мешканців, як вартістю, так і  якістю житлово-комунальних послуг, що має наслідком соціальну напругу та зниження рівня довіри до місцевої влади.

Саме тому покращення якості надання житлово-комунальних послуг, впровадження енергозберігаючих технологій у комунальному господарстві міста Тростянець та зменшення викидів СО2 в атмосферне повітря є головним пріоритетом у діяльності Тростянецької міської ради.

 

Практика та результати      

Протягом останніх  років у Тростянці було реалізовано низку поетапних проектів.  

Переведення житлового фонду міста на індивідуальне опалення

Протягом 2006-2008 років всі без виключення 144 багатоквартирних будинки комунального житлового фонду переведені на індивідуальне опалення. В кожній квартирі встановлено індивідуальні газові (електричні) котли.

В результаті спостерігається зменшення на 22% використання природного газу комунально-побутовими підприємствами та населенням міста за період 2007-2010 років на 22477,7 тис. м3, що дорівнює 42,410 тис. тонн СО2. 

Впровадження енергозберігаючих технологій у місцях загального користування житлового фонду

В 77 багатоповерхових житлових будинках міста впроваджено енергозберігаючі світильники з датчиками руху та сумерковими реле. У під'їздах встановлено 709 світильників потужністю 18 Вт, біля під'їздів - 169 потужністю 27 Вт.

При збільшенні більше, ніж в 2,5 рази, кількості ліхтарів суттєво зменшилися витрати електроенергії на освітлення місць загального користування. При цьому досягнуто умовної економії на одному ліхтарі 500,31 кВт. За рік економія електроенергії сягнула 106154 грн.

Всього умовна економія електричної енергії в житловому фонді, за період 2007 - 2010 роки склала 138,6 тис.кВт на суму 367472 грн., що рівноцінно зменшенню викидів СО2 на 138,6 тонни. 

Формування системи ефективного енергоспоживання у вуличному
освітленні міста

            Даний проект включив у себе такі заходи:

-       виведення з експлуатації енергоємних ртутних ламп потужністю 125, 250 Вт та встановлення енергозберігаючих люмінесцентних ламп потужністю 32 Вт, натрієвих ламп потужністю 70 Вт;

-       встановлення двотарифних лічильників обліку спожитої електроенергії;

-       встановлення нових енергоефективних ліхтарів вуличного освітлення.  

Умовна економія електроенергії за рахунок заміни ламп протягом 2008- 2010 року склала 124,8 тис кВт., що еквівалентно зменшенню викидів СО2 на 124,8 тонн.

Також була досягнута економія коштів за рахунок встановлених 30 двотарифних лічильників у сумі 77,4 тис. грн. 

       

Застосування енергозберігаючих технологій у водо-каналізаційному господарстві міста

      Під час реалізації даного проекту було здійснено:

-       запровадження на водозаборах міста (а їх у місті 4, на яких налічується 10 артезіанських свердловин) автоматизованих систем управління насосами;

-       заміну застарілого електрообладнання (насосів) на сучасне з меншою потужністю.

Досягнутий результат - зменшення питомих витрат електричної енергії на одиницю піднятої води та забезпечення більш сталої та менш аварійної роботи систем водопостачання міста. Так, витрати електричної енергії на 1 м³ піднятої води зменшились на 0,18 кВт/год.

Сумарна економія електричної енергії при цьому склала 70,5 тис. кВт/год., що рівноцінно зменшенню викидів вуглецю (СО2) в атмосферу в кількості 70,5 тонни.

Використання біопалива та заходів енергозбереження в закладах
соціальної сфери

В рамках проекту була здійснена заміна застарілих опалювальних газових котлів в двох дитсадках на сучасні енергоефективні системи опалювання, а також  запроваджено використання альтернативних видів палива (дров). Окрім того, проведена 44 віконних блока замінено на сучасні енергозберігаючі, встановлено та 37 металевих дверей.

В результаті, отримали зменшення кількості спожитого природного газу за жовтень – грудень 2010 року на 7 тис. м³, що забезпечило зменшення викиду вуглецю в атмосферу на 13,2 тонни.

 

Загалом роботи з енергозбереження у Тростянці протягом  2006 – 2010 років забезпечили в сумарному виразі скорочення споживання електричної енергії в кількості 333,9 тис. кВт/год. та природного газу в кількості 22 млн. 484,7 тис. м³, що рівнозначно зменшенню викидів в атмосферу за цей час 42 тисяч 757 тонн вуглецю (СО2). 

Інформація для контактів 

Тростянецька міська рада

вул. Миру, 6

м. Тростянець,

Сумська область, 42600

тел. 5458-511 50   

Джерело: http://www.auc.org.ua