Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Програма перспективного розвитку системи теплопостачання міста Чернівці

Iсторична довiдка

Понад рік науково-дослідна лабораторія проблем ефективності систем теплопостачання інституту «УкрНДІінжпроект» на замовлення Чернівецької міської ради розробляла Програму перспективного розвитку системи теплопостачання міста. Документ передбачає поступову децентралізацію системи теплопостачання міста, що супроводжуватиметься впровадженням енергозберігаючих технологій та підвищенням якості послуг.

Нововведення

Чернівці першими серед обласних центрів України замовили в лабораторії «УкрНДІінжпроект» теплоаудит та комплексну програму розвитку системи теплопостачання з урахуванням наявного потенціалу, сучасних технологій та перспектив міста.
Проект враховує географічні, кліматичні, рельєфні та демографічні умови, а також архітектурні особливості міста і його ресурсно-технологічний потенціал.
Програму планується впровадити до 2015 року у два етапи.
На першому етапі, який фактично вже розпочали втілювати у Чернівцях, передбачається забезпечити всі існуючі котельні лічильниками газу та тепла з електронними коректорами, відремонтувати їх обладнання, замінивши конвективні частини та встановивши нові газові пальники. Також у ході цих робіт замість існуючих тепломереж будуть прокладено нові з використанням попередньо ізольованих труб. У наступному році за таким принципом буде реконструйовано кілька котелень у спальних районах міста. Зокрема, першою зазнає змін котельня «Південна-1», на переобладнання якої витратять понад 2,3 млн. грн., а на заміну теплотрас, які вона обслуговує - 3,4 млн. грн.
На другому етапі передбачається переобладнати центральні теплопункти на більш динамічні та економні квартальні котельні, а також облаштувати індивідуальні теплопункти у багатоквартирних будинках, які забезпечуватимуть мешканців, як теплом, так і гарячою водою. В окремих будинках, що найбільш віддалені від теплотрас і є тупиковими, облаштовуватимуть індивідуальні котельні (дахові та прибудовані). Індивідуальні котельні пропонуються також і для мікрорайонів нової забудови і приватного сектору.
В історичній частини міста, де окремі будинки обладнані централізованим теплопостачанням, буде влаштовано індивідуальні котельні. Мешканцям будинків із пічним опаленням буде запропоновано встановити в квартирах сучасні прилади індивідуального опалення, попередньо здійснивши реконструкцію димовентиляційних каналів.

Результати

Програма перспективного розвитку системи теплопостачання міста отримала схвалення міської громади. Тепер документ буде винесено на затвердження сесії міської ради.
Весь комплекс заходів програми реалізовуватиметься у Чернівцях на консолідованих засадах - із залученням коштів Державного та міського бюджетів, забудовників та мешканців.
 

Iнформацiя для контактiв

Чернівецька міська рада
Центральна площа, 1
м. Чернівці, 58001
тел. 0372-525 924, факс 553 539
 

Джерело: http://www.auc.org.ua