Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Енергоефективні технології для територіальної громади міста Чугуєва

Iсторична довiдка

З необхідністю підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, на жаль, стикнулася переважна більшість українських міст. Головною причиною цього стало зростання цін на енергоносії. Тому ефективне використання та збереження енергії набуває нині вкрай важливого значення, як на державному, так і на місцевому рівні. Нагальним завданням для органів місцевого самоврядування є проведення політики енергозбереження, впровадження енергозберігаючих заходів та енергоефективних технологій у міському господарстві. Не менш актуальним є розвиток бережливого ставлення до наявних енергоресурсів у мешканців міста.

Нововведення

Усвідомленням необхідності проведення політики енергозбереження став спільний проект виконавчого комітету Чугуївської міської ради та громадської організації Агентство міжнародного співробітництва «Кластер енергоефективних технологій для територіальної громади міста Чугуєва». Проект був підтриманий Фондом Євразія.
Основною метою проекту є формування основ культури енергоспоживання територіальної громади міста, демонстрація ефективності способів та результатів проведення енергоаудиту, кризового менеджменту в системі житлово-комунального господарства міста Чугуєва, а також реальних можливостей сучасних енергозберігаючих технологій та устаткування, шляхом встановлення енергозберігаючих електродних водонагрівачів СТЕК та кавітаційного теплогенератора ТДУ на об’єктах соціальної та культурної сфери.
Проект включає три підпроекти, які є складовими елементами впровадження політики енергозбереження та підвищення енергоефективності міської громади.
Підпроект «Енергоаудит» вирішує задачу зниження бюджетних витрат шляхом об’єктивізації рівня цін та тарифів на житлово-комунальні послуги в муніципальній сфері.
Підпроект «Інформація» передбачає проведення низки публічних інформаційних заходів для ознайомлення представників влади, бізнесу та громади з новими досягненнями у сфері енергозбереження та розвитку культури енергозбереження у мешканців Чугуєва та інших міст Східної України.
Підпроект «Тепло» передбачає встановлення на окремих об’єктах соціальної та культурної сфери міста найбільш ефективних демонстраційних зразків теплогенераторів двох типів – електродних СТЕК (6 шт.) і кавітаційного ТДУ-25 (1 шт.), які призначені для тепло- та гарячого водозабезпечення будівель з різними габаритами та рівнем теплоспоживанням.
Проект спрямований на вирішення таких задач:
• зменшення витрат державного та міського бюджетів на дотації і компенсації витрат на житлово-комунальні послуги;
• оптимізація діючих норм та тарифів на житлово-комунальні послуги в місті;
• створення прецеденту та виявлення типових помилок менеджменту при формуванні цін та тарифів у сфері ЖКГ взагалі;
• демонстрація енергозберігаючого ефекту при використанні пілотних установок теплозабезбезпечення на об’єктах комунальної власності міста;
• ознайомлення з останніми досягненнями в області енергозбереження.

Реалізація проекту розпочата, нині триває енергоаудит комунальних підприємств та здійснюються підготовчі роботи для подальшого встановлення енергозберігаючих теплогенераторів у закладах культури і соціальної сфери міста.

Результати

Складність попередньої оцінки результативності рекомендацій енергетичного аудиту підприємств ЖКГ зумовлена різним рівнем менеджменту цих організацій, їх готовності виконати запропоновані енергозберігаючі заходи та об’єктивними відмінностями ступеня зношеності інфраструктури, довжини теплотрас тощо. В цілому, очікуваний енергозберігаючий ефект на об’єктах ЖКГ становитиме 30-70 відсотків.
Встановлення локальных теплогенеруючих пристроїв типу СТЕК и ТДУ надасть можливість знизити енерговитрати як мінімум у 1,5 рази у порівнянні з системами централізованого опалення.
Довготривалим результатом використання в системах теплозабезпечення найбільш «чистої» електричної енергії може бути відмова теплопунктів від екологічно брудних видів палива – мазуту та вугілля. Унеможливлення виявлених під час енергоаудиту втрат енергоносіїв на теплотрасах та неефективного спалювання палива, а також подальша реалізація пропонованих енергозберігаючих заходів дозволить значно зменшити забрудненість навколишнього середовища.
Демонстрація нових можливостей в економії енергії, зосередження громадської уваги на новітніх досягненнях у сфері енергозбереження та енергоефективності має стати потужним стимулом формування у людей свідомого ставлення до бережливого і раціонального споживання природних ресурсів.

Iнформацiя для контактiв

Мінаєва Галина Миколаївна,
Чугуївський міський голова
Варжеїнов Юрій Костянтинович,
Перший заступник міського голови
вул. К. Лібкнехта, 35-А
м. Чугуїв, Харківська область 63500
тел. 05746 – 235 03, 243 46

Джерело: http://www.auc.org.ua