Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Впровадження енергозберігаючих технологій у систему вуличного освітлення Острога


Iсторична довiдка

Ефективне використання енергоресурсів є одним із пріоритетів Острозької міської влади. Серед головних завдань у цьому напрямі було визначено забезпечення якісного та економного освітлення вулиць. Для його виконання міська рада розробила першочергові заходи з впровадження енергозберігаючих технологій у роботу освітлювальної мережі міста.

Нововведення

Для реалізації поставленої задачі було виконано такі роботи.
У вуличних ліхтарях звичайні лампи розжарювання потужністю 300-400 Вт замінено на енергозберігаючі натрієві лампи потужністю 50 Вт. Перевагою нових ламп є мала потужність та висока світловіддача - у п’ять-шість разів більше, ніж у звичайних лампах розжарювання. В освітлювальних мережах міста були застосовані лампи OSRAM, DELUX, PHILIPS.
Проведено часткову реконструкцію систем вуличного освітлення із заміною на нові старих світильників, стовпів та електричних дротів. Цими роботами охоплено 61 вулицю міста загальною протяжністю 14,0 км.
Для зменшення плати за електроенергію, яка використовується для потреб вуличного освітлення, було встановлено багатотарифні зонні лічильники. Станом на 01 січня 2007 року вартість електричної енергії становить 39,4 коп. за кВт/год., а вартість електричної енергії за якою міська рада розраховується з енергопостачальною організацією становить 6,0 коп. за кВт/год. Таким чином, завдяки встановленню нових приладів обліку з міського бюджету оплачується вартість електричної енергії по тарифу, що менший за звичайний в 6,6 рази.
На виконання робіт з модернізації вуличного освітлення у 2005-2006 роках було витрачено 413,0 тис.грн. З них 78,0 тис. грн. – кошти міського бюджету, а 335,0 тис. грн. – залучені кошти для будівництва об’єктів соціального призначення в населених пунктах, що знаходяться в 30-ти кілометровій зоні Хмельницької АЕС.

Результати

Проведена робота з впровадження енергозберігаючих технологій в міську мережу вуличного освітлення зумовила такі результати:
- річна економія електричної енергії становить 482,0 тис. кВт/год.
- економія витрат на оплату електроенергії склала 33360 грн.

Отже, модернізація міської освітлювальної мережі, окрім суттєвого поліпшення якості освітлення вулиць, забезпечила економію енергоресурсів та коштів міського бюджету.
 

Iнформацiя для контактiв

Алейніков Валерій Якович,
завідувач відділу інформаційного
та аналітичного забезпечення
Острозького міськвиконкому
вул. Ревкомівська,4
м. Острог, 35800
тел. 03654 - 2 22 60.

Джерело: http://www.auc.org.ua