Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Портал по энергосбережению ЭСКО

 

Журнал Тепловые насосы

Новий напрямок енергозбереження – світлодіодні світлофори

Чернігів

Iсторична довiдка

Серед заходів та дій міської влади у напрямі ефективного енерговикористання в багатовекторному міському господарстві передбачається впровадження нових технологій, перехід освітлювальної мережі на автоматизацію режимів роботи, заміна освітлювальних приладів на більш економні, встановлення приладів обліку тощо.
Поряд з іншим вагомо сприяти економії споживання електроенергії може модернізація світлофорного господарства. Нині в більшості діючих світлофорів з кольоровими скляними фільтрами та лампами розжарення на корисний світовий сигнал припадає лише декілька процентів споживаної потужності, решта енергії йде на підігрів навколишнього повітря. Марні витрати електроенергії складають для середнього міста сотні тисяч кіловат-годин на рік. Проте, заради забезпечення безпеки руху, з таким станом вимушено мирилися.
 

Нововведення

Надала змогу докорінно змінити ситуацію поява спеціальних світлодіодів червоного, жовтого та зеленого свічення.
Оціночні розрахунки ефективності впровадження світлодіодних модулів на світлофорних об’єктах таких міст як Суми, Чернігів показали, що економія може скласти понад 326 тисяч кіловат-годин електроенергії у рік.
Заміна лампових світлофорів світлодіодними лише на одному звичайному перехресті забезпечить річну економію електроенергії понад 10 тисяч кіловат-годин.
Розробка та освоєння випуску на Чернігівському підприємстві “Атілос” енергозберігаючих світлофорів, які відповідають всім вимогам Держстандартів та сертифіковані в системі “УкрСЕПРО”, дало змогу перевести економію електроенергії за цим напрямом у площину практики.
 

Результати

Так заміна лампових світлофорів світлодіодними на двох перехрестях Чернігова (вул. Київська – проспект Миру – вул.. Щорса та проспект Перемоги – проспект Миру) дозволила отримати такі результати:
• Кількість електроенергії, яку споживали світлофори з лампами розжарення 220 В, 100 ВТ – 35 179 кВт-год у рік.
• Кількість електроенергії, яку споживають світлофори зі світлодіодами – 4 110 кВт-год за рік.
• Річна економія електроенергії - 31 469 кВт-год.
• Економія витрат на оплату електроенергії при ціні 0,36 грн./ кВт-год - 11 322 грн. за рік.

Окрім того надійність в роботі та висока ступінь зорового розрізнення світлових сигналів нових світлофорів забезпечує покращення умов руху транспорту та пішоходів на вулицях міста та сприяє зменшенню кількості ДТП, які трапляються через перебої в роботі світлофорів.
Отже модернізація світлофорних об’єктів може стати суттєвою складовою міських програм енергозбереження.
 

Iнформацiя для контактiв

Хрущ Анатолій Васильович,
керівник підприємства “Атілос”
вул. Текстильників, 2
м. Чернігів, 14001
тел. 0462- 664 142
Ел. пошта: at@atilos.com.ua
 

Джерело: http://www.auc.org.ua