Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Матеріальне стимулювання ефективного використання енергоресурсів колективами бюджетних установ району

Київ, Деснянський район

Iсторична довiдка

В Деснянському районі, одному з найбільших у Києві, працюють 44 загальноосвітні школи, 2 гімназії, 67 дитячих дошкільних закладів, центр дитячої та юнацької творчості, 8 закладів охорони здоров'я, 8 бібліотек, 3 дитячі музично-мистецькі заклади, центр навчання плаванню. Вартість енергоресурсів, які споживають установи, що фінансуються з районного бюджету, складає біля 10,5 млн. грн. Тому ефективне використання енергоносіїв та води, впровадження заходів з енергозбереження в бюджетній сфері є одним з пріоритетних напрямів роботи районної влади.

Нововведення

Рішенням від 29 грудня 2002 року №16 ІІІ сесії районної ради ХХІV скликання затверджено "Програму енергозбереження у Деснянському районі м. Києва на 2003-2006 роки". Складовою частиною програми є "Положення про стимулювання працівників бюджетних установ та організацій Деснянського району м. Києва за впровадження енергозберігаючих заходів, економію енергоресурсів та води".
В цьому "Положенні" визначені показники та стимули для посилення творчої та ділової активності працівників і керівників бюджетних установ, їх матеріальної зацікавленості в раціональному використанні та економії паливно-енергетичних ресурсів.
Організація роботи з енергозбереження в районі здійснюється відділом енергозбереження та контролю розрахунків за енергоносії. Відділ щорічно розробляє норми та ліміти споживання для кожної бюджетної установи, враховуючи кількість працівників, учнів, відвідувачів, наявність басейну, умови роботи та інше, збирає та аналізує звіти бюджетних установ про спожиту теплову, електричну енергію та водопостачання.
Починаючи з 2004 року районна "Рада з питань енергоефективності", очолювана головою Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації В.Лагою, щороку підводить підсумки роботи з енергозбереження та готує розпорядження про матеріальне стимулювання колективів і окремих працівників установ, які фінансуються з районного бюджету, за ефективне використання енергоресурсів.

Результати

За вагомі досягнення в реалізації державної політики у сфері ефективного використання енергоносіїв дипломами та грошовою винагородою на впровадження заходів з енергозбереження та преміювання працівників нагороджені:
за підсумками 2003 року - колективи 16 закладів освіти і 2 закладів охорони здоров'я в сумі 62,5тис.грн.;
за підсумками 2004 року - колективи 15 закладів освіти, 3 закладів охорони здоров'я та 1 закладу культури на суму 62,1тис.грн..
Частина виділених коштів була використана на впровадження нових заходів: заміну ламп розжарювання на енергозберігаючі лампи, заміну старого сантехнічного обладнання, реконструкцію водорозбірної арматури, ізоляцію труб, а у центральній районній поліклініці встановлено водомірний вузол з новим типом лічильника.
Завдяки введенню в експлуатацію 135 модульних індивідуальних теплових пунктів згідно проекту "Енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва", проведенню розрахунків за спожиті енергоносії та водопостачання за показниками приладів обліку, а також матеріальної зацікавленості колективів бюджетних установ, в районі скорочено витрати бюджетних коштів на оплату за спожиті енергоносії та воду в 2005 році на 27 відсотків в порівнянні з 2002 роком.
 

Iнформацiя для контактiв

Відділ енергозбереження та
контролю розрахунків за енергоносії
Деснянської районної у м. Києві
державної адміністрації
пр. Маяковського, 29, кім.210
м. Київ, 02225
тел./ факс 044- 546 12 79.

Джерело: http://www.auc.org.ua