Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Проект

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

ПОСТАНОВА

 

Київ

 

Про оснащення житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії

 

З метою підвищення ефективності використання ресурсів у житловому фонді України шляхом оснащення протягом 2008 року  засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії абонентських вводів багатоповерхових будинків (п’ять поверхів і вище)  

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

 

1. Мінжитлокомунгоспу, НАЕР, Мінрегіонбуду, Держкомінвестицій при проведенні конкурсного відбору інвестиційних проектів, на реалізацію яких спрямовуватиметься бюджетна підтримка, вважати такими, що мають найвищий пріоритет проекти, що передбачають:

 

реконструкцію теплопунктів в житлових будинках з одночасним встановленням вузлів обліку та регулювання теплової енергії,

 

встановлення регуляторів температури систем опалювання житла.

 

2. Мінжитлокомунгоспу, Держпідприємництво, Мін’юсту до 1 червня 2008 року розробити та затвердити в установленому порядку:

 

зміни до ліцензійних умов на здійснення діяльності з централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення;

 

типову форму договору купівлі – продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією, крім випадків, коли підприємство виробляє і використовує теплову енергію для цілей власного виробництва;

 

зміни до типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення

 

якими передбачити обов’язковість встановлення побудинкових засобів обліку води підприємствами, що здійснюють діяльність з водопостачання, та засобів обліку і регулювання підприємствами, що здійснюють діяльність з теплопостачання.

 

3. Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям до 15 квітня 2008 року здійснити інвентаризацію обладнання побудинковими засобами обліку води та засобами обліку та регулювання теплової енергії та  щоквартально інформувати Кабінет Міністрів і Мінжитлокомунгоспу про стан обладнання ними житлових будинків.

 

4. Мінжитлокомунгоспу, Мінпаливенерго, НКРЕ до 1 травня 2008 року розробити технічні вимоги до засобів обліку та регулювання споживання води і теплової енергії.

 

5. Мінжитлокомунгоспу, Мінекономіки, Мін’юсту до 1 червня 2008 року розробити та подати на затвердження Кабінету Міністрів України порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з централізованого опалення і гарячого водопостачання в умовах використання приладів комерційного обліку теплової енергії, а також зміни до Порядків формування  тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, передбачивши врахування в них інвестиційної складової на встановлення лічильників побудинкового обліку і регулювання тепла та засобів обліку води, а також щорічні витрати на обслуговування та повірку засобів обліку.

 

6. Мінфіну, Мінжитлокомунгоспу, Мін’юсту до 20 квітня 2008 року вивчити питання щодо виділення коштів для забезпечення вузлами обліку та регулювання теплової енергії існуючого житлового фонду за лізинговою схемою та із застосуванням механізмів здешевлення кредитів і внесення відповідних змін до Державного бюджету України.

 

7. Мінжитлокомунгоспу разом з Міністерством економіки, Міністерством фінансів розробити заходи щодо заохочення населення на співфінансування встановлення засобів обліку і приладів регулювання споживання теплової енергії.

 

8. Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям до 1 травня 2008 року вивчити питання щодо наявності служб монтажу, обслуговування, ремонту та повірки засобів обліку води і тепла за відповідними регіонами.

 

9. Мінрегіонбуду забезпечити прийняття в експлуатацію нових житлових будинків виключно за умов обладнання їх побудинковими засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії.

 

10.  Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям організувати через засоби масової інформації постійне інформування населення щодо раціонального споживання води і теплової енергії  та переваг використання засобів обліку та регулювання їх споживання.

 

Прем'єр-міністр України                                     Ю. ТИМОШЕНКО