Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Сонячні батареї на дахах муніципальних будинків

Берлін, Німеччина

Iсторична довiдка

Місцева влада повинна діяти, захищаючи інтереси громади, зокрема й у питаннях збереження природних ресурсів та скорочення викидів шкідливих речовин у повітря. Саме цій меті відповідає ініціатива влади Берліна щодо використання дахів муніципальних будівель для встановлення сонячних батарей, яка отримала назву „Сонячні дахи”. Ця діяльність мала сприяти чистоті повітря над містом на стимулювати нові розробки з використання сонячної енергії в міському господарстві. Також ініціатива була спрямована на просвітницьку роботу серед представників громади та бізнесу.

Нововведення

В Берліні 6000 муніципальних будівель мають дахи, придатні для встановлення сонячних батарей. Для кращого використання цього потенціалу місцева влада вийшла з пропозицією до інвесторів. Програма „Сонячні дахи” була започаткована у 2002 році. Її виконавцем виступив міський Департамент з питань захисту клімату. За інформацією щодо відповідних будинків, отриманої від адміністрацій всіх районів міста, було підготовлено та опубліковано перелік з 86 муніципальних будівель, загальна площа дахів яків склала 144 000 м2. До списку увійшли школи, адмінбудинки, спортивні центри. Публікація, здійснена за кошти міського бюджету, містила фотографії та детальний опис конструкцій, що давало змогу потенційним інвесторам зробити необхідні обрахунки.
Багато інвесторів зацікавилися пропозиціями, але реальні дії стримувалися високою вартістю обладнання та порівняно низькою ціною теплопостачання.
У 2003 році, коли стало зрозумілим, що тарифи зростатимуть, почалася друга хвиля інтересу до програми. Тоді було відкрито спеціальний Інтернет-сайт для інвесторів, на якому розміщено каталог будівель з висновками щодо можливості встановлення сонячних батарей, фотографіями, описанням конструктивних елементів дахів.
З першого січня 2004 року в Німеччині були підняті тарифи на енергопостачання. Саме тоді програма влади Берліна „Сонячні дахи” виявилася досить привабливою для інвесторів і почала реалізовуватися, оскільки сонячна енергія вбачалася дешевшою та економічно вигідною. Сайт програми почав працювати і інтерактивному режимі і зацікавлені інвестори отримали змогу просто зв’язуватися з відповідальною особою міської адміністрації.
За умовами програми для інформування громадян у випадку встановлення сонячних батарей на даху громадської будівлі інвестор зобов’язаний влаштувати у головному холі установи екран, який демонструє роботу системи та її показники.

Результати

Станом на початок 2005 року 25 приватних інвесторів висловили зацікавленість програмою і розпочали відповідні переговори з міською владою. Перші установки з використання сонячної енергії були змонтовані і почали працювати того ж літа.
Великий інтерес до програми „Сонячні дахи” підтверджує й високий рівень відвідуваності її веб-сайту.
Завдяки налагодженню партнерства з приватним бізнесом і створенню відповідних умов міська влада Берліна залучила інвестиції до започаткування використання сонячної енергії у муніципальному господарстві.

Iнформацiя для контактiв

Підготовлено за матеріалами
видання Європейської Комісії
„Місцеві енергетичні програми. Добрі практики”
http:// www.managenergy.net

Джерело: http://www.auc.org.ua