Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Мирослав Пітцик: «На міжнародних фінансових ринках кошти є. Містам потрібно навчитися брати їх».

22 грудня. Київ. В інформаційному агентстві УНІАН пройшла прес-конференція «Місцева влада відкрита для інвесторів: залучення інвестицій в умовах кризи».
У прес-конференції взяли участь: Мирослав Пітцик, Віце-президент Асоціації міст України з виконавчої роботи; Станіслав Дубко, генеральний директор агентства «Кредит-рейтинг»; Андрій Колесник, Смілянський міський голова; Наталя Доценко-Білоус, адвокат юридичної фірми «Василь Кисіль і партнери».

Використання кредитних рейтингів дає можливість містам залучати інвестиції на розвиток міської інфраструктури.
На цьому наголосив Віце-президент АМУ з виконавчої роботи Мирослав Пітцик.
- На міжнародних фінансових ринках кошти є. Містам потрібно навчитися залучати їх. Для цього їм потрібно пройти процедуру отримання рейтингу та навчитися добре готувати свої бізнес-проекти. Будемо відверті, в Україні дуже мало міст здатних подавати добре прораховані, вивірені проекти.

За даними рейтингового агентства «Кредит-рейтинг» протягом 2009 року спостерігалося погіршення динаміки надходжень дохідної частини бюджетів українських міст. Так, якщо за період 2005-2008 роки середньорічний приріст обсягів доходної частини міських бюджетів складав близько 30% , то в першому півріччі 2009 року доходи зменшилися в середньому на 3-10 % порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це свідчить про те, що збереження і розвиток міської інфраструктури неможливі без залучення запозичень, прямих інвестицій в економіку українських міст.

Як заявив генеральний директор рейтингового агентства «Кредит-рейтинг» Станіслав Дубко, основною перепоною для залучення інвесторів та отримання позичок є низька прозорість українських міст:
- На сьогодні тільки дев’ятнадцять органів місцевого самоврядування мають кредитний рейтинг. Саме цей універсальний інструмент дає можливість містам заявити потенціальним інвесторам і партнерам про свою кредитоспроможність.

Високий рівень кредитного рейтингу збільшує шанси залучати ресурси за нижчими ставками, але уже сам факт наявності у міста кредитного рейтингу, не залежно від його рівня, свідчить про інформаційну відкритість органу місцевого самоврядування.
Смілянський міський голова Андрій Колесник зазначив, що їхнє місто в цьому році вперше отримало кредитний рейтинг, але вони зіштовхнулися з такою проблемою: банки не знають як кредитувати муніципалітети.

Джерело: http://www.auc.org.ua