Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Реконструкція системи опалення в міській школі

Луцьк

Iсторична довiдка

Забезпечення потреб міської школи № 12 в тепловій енергії здійснювалося від котельні, яка знаходиться на балансі комунального підприємства “Луцьктепло”. З часу здачі будівлі в експлуатацію діяла система опалення, яка, на жаль, була не досконалою. Котельня на базі трьох котлів НІІСТУ-5 з загальною встановленою потужністю 2,1 Гкал/год. передбачалася для обслуговування кількох промислових об’єктів, що планувалися в цьому ж районі, але опалювала лише одну школу. Загальна протяжність теплових мереж від котельні до школи складає 660 м п. у двотрубному вимірі. Мережі знаходяться в аварійному стані.
Всі ці чинники вплинули на собівартість однієї виробленої гігакалорії теплоенергії, яка складала понад 354,34 грн., що у декілька разів перевищувала середню вартість по місту.
Внутрішньобудинкова система опалення школи (однотрубного типу) також потребувала повної заміни - взимку температура повітря в приміщенні коливалась в межах 130 -150 С. Облік теплової енергії здійснювався за показниками теплового лічильника, який знаходиться в будинку школи. Узагальнивши вищевказані факти можна зробити висновок, що вкрай неякісне опалення загальноосвітньої школи коштувало громаді міста Луцька 157326,96 тис.грн. на рік. Тому міська влада прийняла рішення виділити з бюджету кошти для переведення школи на опалення із застосуванням новітньої системи «Електропік». Також профінансовано капітальний ремонт приміщення та заміну даху.

Нововведення

В рамках реконструкції системи теплозабезпечення міста з застосуванням місцевих джерел енергії та використанням електричних теплоакумулюючих установок Луцька міська рада спільно з корпорацією “Науковий парк “Київська Політехніка” здійснили реконструкцію системи опалення в загальноосвітній школі №12. У цьому закладі вперше в місті, запроваджено систему обігріву приміщення, що називається „Електропік”.
Технологія «Електропік» - це система електричного акумулюючого опалення, що досягається за рахунок нічної електроенергії в період слабкого навантаження в мережах. ЗАТ “Інформаційно маркетингова служба”, розробник проекту та власник патенту на винахід, виступило генеральним підрядником реконструкції теплозабезпечення школи. Суть нововведення полягає в наступному. Кабель, прокладений в стінах приміщення, нагріває їх до відповідної температури - система вмикається на три-п’ять годин вночі. Електроенергія перетворюється в тепло, яким глибоко прогрівається приміщення. Нагріті стіни, випромінюючи тепло у вигляді інфрачервоних промінів, забезпечують необхідну за санітарними нормами (18°-20° С) температуру в будівлі протягом доби. Процес контролюється автоматично. Відповідно до показників датчиків температур, встановлених в приміщенні і на вулиці, автоматика вмикає і вимикає систему. Паралельно з системою опалення в будівлі школи замінено на енергоощадні всі вікна та двері.

Також нова система додатково забезпечила опаленням частину підвальних приміщень, що дало змогу збільшити площу школи, яку можна використати в учбовому процесі.

Результати

Променеве опалення потребує енергії на 25-30% менше ніж конвективне, тобто водяне. Невеликі енерговитрати та низька ціна електроенергії вночі забезпечують низькі витрати бюджетних коштів на опалення. Повністю автоматична робота системи та її висока надійність зменшують витрати на обслуговування. В результаті собівартість опалення в приміщеннях по технології “Eлектропік” в кілька разів нижча собівартості централізованого опалення.
Реконструкція системи тепозабезпечення школи № 12 була завершена в жовтні 2008 року. Але й цей невеликий період дозволяє провести аналіз.
У жовтні-грудні 2007 року вказаний об’єкт спожив 138,3 Гкал теплової енергії, за що з бюджету міста було сплачено 32,2 тис.грн. Враховуючи зростання ціни на теплову енергію з 229,00грн. до 407,56 грн. на сьогодні ця сума зросла б до 78,0 тис.грн.
У жовтні-грудні 2008 року школа спожила електричної енергії на 30,0 тис.грн.
Разом з тим в приміщенні школи підвищився рівень теплового комфорту. Мабуть вперше в історії функціонування закладу температура в приміщенні в зимовий період досягла 18 -20 0С .
Також завдяки здійсненій реконструкції вивільнено об’ємів природного газу в рік у кількості орієнтовно 73 тис.м3 .
До речі, реалізований у Луцькій ЗОШ № 12 проект реконструкції системи опалення, успішно використовується у більш, як 100 школах Хмельниччини та Львівщини.

Iнформацiя для контактiв

Яковлев Тарас Володимирович,
начальник відділу енергозбереження
Луцької міської ради
вул. Богдана Хмельницького, 19
м. Луцьк
Волинська область, 43025
тел. 0332-777 934

Джерело: http://www.auc.org.ua