Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Впровадження автоматизованої системи диспетчерського контролю та комерційного обліку споживання енергоресурсів

Кременчук

Iсторична довiдка

В сучасних умовах збереження та раціональне використання енергії у міському господарстві – пріоритетний напрям роботи органів місцевого самоврядування. Тому в Кременчуці значна увага приділяється впровадженню енергозберігаючих технологій на комунальному підприємстві «Теплоенерго», яке забезпечує постачання тепла та гарячої води у житлові будинки, комунально-побутові об’єкти, бюджетні установи міста. Також серед завдань КП надійна експлуатація котелень, центральних теплових пунктів і теплових мереж.
Практичним досвідом вже доведено, що одним із важливих чинників ефективного споживання енергії є її облік. Так на сьогодні в Кременчуці прилади обліку теплової енергії встановлено у 123 житлових будинках та 77 організаціях.

Нововведення

Для забезпечення системного підходу до збереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів розроблено комплексну міську програму „Тепло”, в рамках якої планується провести роботи з реконструкції та модернізації котлів, водонагрівачів та трубопроводів теплових мереж.
Першим кроком реалізації програми став пілотний проект зі створення автоматизованої системи диспетчерського контролю та комерційного обліку споживання енергоресурсів, впроваджений у 2007 році на території мікрорайону „Перший Занасип”. У 23 будинках комунальної власності, трьох ОСББ, школі, дитячому садку та трьох адміністративно-господарських будівлях були встановлені прилади обліку теплової енергії (31 од.), гарячої води (31 од.) та холодної води (31 од.). Вартість цього проекту склала більше 2 мільйонів гривень і з міського бюджету такі кошти знайти було б неможливо. Підтримку надало Міністерство житлово-комунального господарства України, включивши Кременчук до відповідного проекту з енергозбереження.
Згідно до технічних завдань, виданих КП „Теплоенерго” та КП „Кременчукводоканал”, було проведене обстеження об’єктів, за результатами якого виконані проекти вузлів обліку енергоресурсів на системах опалення та гарячого водопостачання і лічильників-витратомірів на мережах холодної води. Всі прилади об’єднані в єдину інформаційну систему. Інформація про спожиті ресурси та параметри споживання передаються через телекомунікаційні лінії зв’язку на диспетчерський пункт, розташований у будівлі КЖЕП „Придніпровське”. Всі дані кодуються для унеможливлення несанкціонованого доступу.

Результати

Новостворена система дозволяє контролювати працездатність технічних елементів, виявляти і попереджати розвиток аварійних ситуацій, визначати будинки з аномально високим або аномально низьким, відносно до нормативу, споживанням енергоресурсів. Аналіз перших результатів проекту показує, що встановлення приладів обліку дозволяє знизити питоме споживання теплової енергії удвічі. Наприклад, у житловому будинку № 31 по вул. 50 років СРСР, де були вставновлені прилади обліку тепло-енергоресурсів, за період з 1 по 31 березня поточного року фактичне споживання тепла на опалення виявилося на 21,5 відсотка меншим за нормативне. Відповідно, зменшилися і рахунки для споживачів.

Iнформацiя для контактiв

Кременчуцька міська рада
пл. Перемоги, 2
м. Кременчук
Полтавська область, 39600
тел. 05366-200 12, 200 48 факс 362 87

Джерело: http://www.auc.org.ua