Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Нові форми управління ЖКГ та запровадження відновлюваних джерел енергії

Надвірна

Iсторична довiдка

В мікрорайоні по вул. Ломоносова у місті Надвірна Івано-Франківської області розташовані 18 багатоквартирних будинків, в яких проживає більше трьох тисяч громадян, а також школа, дитячий садок, ПТУ та його гуртожитки. Тепловою енергією споживачі забезпечувались Надвірнянським нафтопереробним заводом. З приватизацією НПЗ виникла необхідність будівництва нового джерела теплової енергії та організації комунального обслуговування населення.
В листопаді 2003 року із залученням приватного капіталу було побудовано і введено в дію нову котельню потужністю 8.2 мг ват/ год., яка виробляла тепло за новітніми технологіями.
Виконкомом Надвірнянської міської ради, в якості експерименту, вирішив передати обслуговування котелень та об'єктів соціальної сфери приватному підприємству Бізнес-центр "Галицькі ґазди". Проведені заходи дещо поліпшили якість надання комунальних послуг, однак незадовільний технічний стан будинків, теплових мереж, водопроводу та каналізації, хронічні неплатежі споживачів завадили повному розв'язанню проблеми комунального обслуговування громадян.

Нововведення

Для поліпшення ситуації місцева влада вирішила запровадити в мікрорайоні нову форму управління житловим фондом – об’єднати мешканців будинків в ОСББ та створити керуючу компанію. Також до складу компанії увійшла котельня як основний виробник комунальних послуг. Для здешевлення теплової енергії, враховуючи потужну сировинну базу, було прийнято рішення реконструювати діючу котельню з переходом на технологію спалювання відходів переробки деревини.
На основі цієї ідеї в 2007 році був реалізований інноваційний пілотний проект. Загальна вартість виконаних робіт, з різних джерел фінансування, склала 5,3 млн. гривень.
В рамках реалізації проекту було виконано такі роботи:
- реконструкція котельні з установкою двох котлів, які працюють на відходах деревини;
- заміна трубопроводів внутрішньобудинкових систем опалення з стальних на пластикові в усіх 18 будинках;
- капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж водопроводу і каналізації;
- облаштування усіх під'їздів будинків металічними дверима з кодовими замками;
- ремонт покрівель житлових будинків ОСББ;
- заміна старих віконних блоків на нові - пластикові в місцях загального користування;
- теплова санація одного п'ятиповерхового житлового будинку та інші роботи.

Результати

Мешканці мікрорайону по вул. Ломоносова міста Надвірна, відчуваючи зміни на краще, охоче співпрацюють з керуючою компанією БЦ "Галицькі ґазди" щодо участі в утриманні та управлінні своїми будинками.
Передбачається, що під час опалювального сезону вартість теплової енергії складатиме 138 грн. за Гкал. проти 254 грн. на інших котельнях міста Надвірна. Якісні комунальні послуги, надійна робота мереж теплопостачання, а також прийнятна ціна стимулюватимуть громадян до дотримання платіжної дисципліни, що в свою чергу зумовить нормальне функціонування житлово-комунального господарства мікрорайону.
Станом на 1 серпня 2008 року в місті утворено 4 ОСББ, 14 - в стадії організації.

Iнформацiя для контактiв

Надвірнянська міська рада
вул. Мазепи, 29
м. Надвірна
Івано-Франківська область 78400
тел. 03475-223 05б факс 221 92

Джерело: http://www.auc.org.ua