Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Міська комплексна програма енергозбереження

Дніпродзержинськ

Iсторична довiдка

Для удосконалення системи енергозабезпечення промислового комплексу та житлово-комунального господарства міста, поліпшення їх енергоефективності та скорочення витрат міського бюджету на енергозабезпечення соціальної сфери міська рада затвердила Комплексу програму енергозбереження м. Дніпродзержинська на 2007-2010 роки. У процесі підготовки документу фахівці врахували досвід реалізації подібної програми, що діяла в місті у 2003-2005 роках.

Нововведення та результати

В рамках Комплексної програми в місті завершено розробку першого етапу проекту „Створення автоматизованої системи комерційного обліку енергоспоживання бюджетних установ міста”, яка передбачає встановлення приладів обліку теплової енергії у закладах бюджетної сфери – школах, лікарнях, адмінбудиках. Цей проект передбачає створення інформаційної системи автоматизованого дистанційного збору та обробки даних щодо обсягів споживання енергоносіїв за видами по окремим об’єктам, а також створення єдиного центру збору даних і проведення розрахунків з енергопостачальними компаніями.
Також реалізується проект створення автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії в системі зовнішнього освітлення міста (встановлення багатотарифних приладів обліку електрики).
Департамент економіки Дніпродзержинської міської ради спільно з КП „Трамвай” вперше в Україні реалізували перший етап впровадження системи управління електрообладнанням – телекомплекс „Дніпро” на тяговій підстанції №6. Раніше подібні системи застосовувалися лише на підприємствах „Укразалізниці”. Впровадження цієї системи забезпечує надійність управління електрообладнанням, особливо на ділянках з нахилом, швидке і своєчасне відключення від електропостачання у разі аварійних ситуацій. Окрім того, для економії електроенергії можна робити оперативне відключення задіяних додаткових потужностей, які використовуються у піковий час навантаження на міський транспорт. Остаточне впровадження телекомплексу „Дніпро” дасть можливість суттєво скоротити споживання електроенергії, здійснювати постійний дистанційний контроль за роботою електрообладнання та значно поліпшити безпеку руху трамваїв на всіх маршрутах міста.

Iнформацiя для контактiв

Департамент економіки
Дніпродзержинської міської ради
пл. Дзержинського, 2
м. Дніпродзержинськ
Дніпропетровська область, 51931
Тел./факс 05692-3 76 44

Джерело: http://www.auc.org.ua