Лучшие практики энергосбережения в городах

Главная
О проекте
Контакты

 

Мир энергосбережения - интернет-портал

 

Бюллетень Энергосбережение в ЖКХ

Місто виробляє енергію з відходів  

Копенгаген, Данія

Передумови 

Данія, як і багато країн Європи, за останні 10-20 років радикально змінила стратегію поводження зі сміттям.

У 2008 році було впроваджено нову систему управління відходами міста, що зосередилася на використанні установок з переробки сміття в енергію. Нині вони  виробляють тепло та енергію для міста.

 

Нововведення та результати

Копенгаген більше не використовує сміттєзвалища та полігони як загальне вирішення своїх проблем з ТПВ. Замість цього місто намагається зменшити кількість сміття та використати його у якості ресурсу для переробки або вироблення енергії.

На звалища тепер звозиться лише 3 відсотки всього сміття, яке виробляє місто.  39 відсотків всіх  зібраних відходів спалюють в установках які виробляють  енергію для тисяч будинків.  

У 2004 році, коли розпочалося впровадження спалювання сміття, кількість виробленого з відходів тепла у Копенгагені була достатня для потреб 70 тисяч домогосподарств. З трьох міських сміттєспалювальних установок було отримано 210 тис кВт електрики та 720 тисяч МВт/год теплової енергії.

Окрім спалення відходів, місто переробляє 56 відсотків сміття під гаслом: «менше сміття, більше розділення». Система сортування змогла досягти такого великого відсотку переробки ТПВ на вторинну сировину завдяки своїй гнучкості. Тобто, в організаційні схемі цієї роботи враховано різноманітні потреби та особливості  громадян і бізнесових підприємств, розклад роботи і життя тощо.

Від часу впровадження новацій у систему переробки сміття  у Копенгагені вдалося знизити викиди СО2 на 40 000 тон.

Однак найбільш важливо, що місто проводить велику роботу для промоції ідеї  «зменшення» кількості сміття. Зокрема, різноманітні заходи впроваджуються для  впливу на споживацькі потреби городян. Наприклад, вироблення  різноманітної продукції з меншим пакуванням, але більш привабливої та доступної, стимулювання повторного використання тощо. Дієвим заходом мінімізації сміття вважається  компостування біовідходів.

Стисло план дій викладено у рішенні міської влади Копенгагена щодо поводження з відходами (2008 рік): «Сміття краще утилізувати через спалювання, ніж складати на звалищі, але набагато краще переробляти його. Безумовно, ще краще  –  спільно всім разом та кожному попереджати вироблення сміття, що передбачає повторне використання. Отже, все дуже просто - чим менше відходів, тим краще».

 Підготовлено за матеріалами сайту  http://sustainablecities.dk/en/cases

Джерело: http://www.auc.org.ua